You are here

Automobiliai mene: lietuvis, galintis suskaitmeninti jūsų žirgą

  • Streetgrid
    Streetgrid
  • Streetgrid
    Streetgrid
  • Streetgrid
    Streetgrid
  • Streetgrid
    Streetgrid
  • Streetgrid
    Streetgrid
  • Streetgrid
    Streetgrid
  • Streetgrid
    Streetgrid
  • Streetgrid
    Streetgrid

Lietuvoje netrūksta žmonių, besidominčių automobiliais. Juos galima skirstyti pagal simpatiją markėms, modifikavimo kultūrą, meilę konkrečiai automobilių sporto šakai ar daugelį kitų sričių. Tačiau vilnietis Mantautas savo kūryboje automobilių neskirsto – jo darbuose pamatysite šonu slystančių BMW, JDM stiliaus ikonų ir net Dakaro ralio žvaigždžių.

Vienas profesionaliausių digital art (liet. skaitmeninio meno) atstovų Lietuvoje pasakoja, jog piešia nuo to momento, kuomet pajėgė nulaikyti spalvotą pieštuką. Vaikystėje ir paauglystėje vaikinas įkvėpimo semdavosi iš televizijos. „Knight Rider“, „Smokey and the Bandit“, „Fast & Furious“ jį, kaip ir daugelį benzingalvių, žavėjo ne tiek dėl siužeto, kiek dėl automobilių.

Streetgrid

Vaikystėje pradėjo formuotis ir Mantauto skonis: nuo dabar jau nostalgiją keliančio „drakoniško“ stiliaus, kurį diktavo filmai ir serialai, iki šių laikų, kuomet internetas leidžia susipažinti su viso pasaulio automobilių kultūromis: „Stance“, „Trash“, „Bosozoku“ ir daugeliu kitų, įkvepiančių mąstyti bei kurti originaliau.

Pasak Mantauto, ant darbų matomas „Streetgrid“ vardas vienija, o ne skiria. Tai erdvė, kur vietos ras ir „Volkswagen Caddy“, ir geidžiamiausi populiarių subkultūrų automobiliai. Nors pavarčius galeriją akivaizdu, jog šis kūrėjas labiausiai simpatizuoja JDM stiliui, mėgstamą darbą gali pamatyti ir amerikietiškų ar europietiškų markių mylėtojai.

Streetgrid

Vaikinas atskleidžia, jog lietuviai dar tik susipažįsta su skaitmeniniu menu, vaizduojančiu automobilius. Nė nereikia smarkiai analizuoti drabužių su jo piešiniais pirkėjų – 90 % jų yra iš užsienio, o 90 % pastarųjų – iš Amerikos. „Lietuviai labiau mėgsta dovanoti, nei pirkti sau. Kalėdoms dažniau renkasi marškinėlius ar džemperį su mėgstamu dovanos gavėjo automobiliu, o gimtadieniui užsako individualų dizainą, kuriame pavaizduotas jubiliato žirgas“ , – pasakoja Mantautas.

Streetgrid

Nupiešti vieną darbą užtrunka nuo 5 iki maždaug 10 - 15 valandų. Tačiau kartais procesas pareikalauja dar daugiau laiko – viskas priklauso nuo sudėtingumo bei detalumo. Mantautas pasakoja, jog daug dėmesio skiria šešėliams. Tai galutinį rezultatą padaro gerokai realistiškesnį.

Vaikinas juokiasi, jog pasitaiko atvejų, kuomet jis ir kiti kūrėjai iš užsienio tuo pat metu išpublikuoja tų pačių automobilių ar panašios idėjos darbus: „Kolektyvinė sąmonė egzistuoja. Akivaizdu, jog su kitais kūrėjais matome kuo gyvena benzingalviai, o tai padiktuoja būsimo darbo temą. Pieši tai, kas yra populiaru, ko pasiilgo žmonės arba apie ką visai pamiršo. Tad būna, kad mintys sutampa.“

Akį traukiantys automobiliai puikuojasi ne tik Mantauto darbuose, bet ir garaže. Vaikiną šiltojo sezono metu galima išvysti su „Mazda RX-8“.

Streetgrid

„Automobilis-nesąmonė“, kaip pats įvardija Mantautas, atsispindi ir jo kūryboje, o artimesni žmonės žino, jog ne už vieno piešinio slepiasi jo ar jo draugų benzingalviškos istorijos.

„Labiausiai norėčiau, kad lietuviai pamatytų ir susipažintų su skaitmeniniu automobilių menu. Juk automobilis nėra vien transporto priemonė. Lietuviams automobilis yra gerokai daugiau“ , – pokalbį pabaigia Mantautas.

Mantauto darbus galite sekti socialiniuose tinkluose „Facebook“ bei „Instagram

Streetgrid

Kategorijos: