• LADA VFTS
    LADA VFTS
  • LADA VFTS
    LADA VFTS

Rugpjūčio 8-9 dienomis vykusiame ralyje „300 Lakes Rally 2014” žiūrovai šalia visų ralio bolidų išvydo ir dvi dešimtis automobilių sporto legendų - rusiškų „LADA“, „VAZ“ bei „Moskvich“, kurie kovėsi specialiai jiems skirtoje „LADA VFTS taurės“ įskaitoje.

Pernai metais šioje klasėje buvo „tik“ dešimt dalyvių, o šiemet jų skaičius net gi padvigubėjo – smagu, kad organizatoriai sugebėjo prisikviesti nemažą būrį rusišką techniką vairuojančių sportininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Rusijos.

LADA VFTS

Prie „300 Lakes Rally 2014” starto linijos išsirikiavo net 22 legendiniai, žiūrovų mėgstami automobiliai: keturi ekipažai iš Lietuvos, keturi iš Latvijos bei tiek pat iš Estijos, iš kurių vienas važiavo su „Moskvich AZLK 2140” bei net dešimt ekipažų iš Rusijos. Vienas rusų ekipažas lenktyniavo su „Izh 2126”.

Ralio trasoje pasirodžiusi rusiška technika tikrai nenuvylė, suteikė gerų emocijų bei garantavo geras akimirkas. Šie automobiliai startavo pirmieji ir puikiai atliko apšildomąjį vaidmenį. Efektingų šuolių „žiguliukai“ taip pat nepagailėjo.

LADA VFTS

Greičiausias: legendinis „penktukas“

Lenktynes pradėjo 22 šios klasės automobiliai, tačiau jų finišo nepasiekė dvylika ekipažų: vienus kamavo techninės problemos, kiti patyrė avarijas ir negalėjo toliau tęsti ralio.

Kas nugalėjo šioje klasėje? Atspėti tikrai neturėtų būti sunku. Didele persvara triumfavo visų numylėtinis Dovilas Čiutelė (šturmanas Daivanas Pranciulis) su legendomis apipintu „penktuku“ -„Lada 2105 VFTS“. Ekipažas tik dviejuose greičio ruožuose buvo lėtesnis už varžovus, kuomet konkurenciją jam sudarė latvis Lauris Mezitis su „VAZ 2107 VFTS”. Tačiau ketvirtajame greičio ruože dėl avarijos šis ekipažas pasitraukė iš lenktynių.

LADA VFTS

Pirmąją ralio dieną Dovilas Čiutelė baigė būdamas pirmas ir turėdamas 53.76 sek. persvarą prieš latvį Oskars Laze su „VAZ 2105“.

LADA VFTS

Trečias buvo rusas Klim Baikov su „VAZ 2105“, atsilikęs dar 2.03 sek.

Antrąją ralio dieną šis pirmaujantis trejetukas išsilaikė ir toliau. Dovilas po kiekvieno greičio ruožo vis didino persvarą, o atstumas tarp latvio ir ruso taip pat pamažu augo latvio naudai. Tačiau vienuoliktame greičio ruože O. Laze patyręs avariją pasitraukė iš ralio ir į antrąją bendros įskaitos vietą pakilo K. Baikov. Taip pat į trejetuką šoktelėjo ir rusas Aleksandr Gavrilov su „Izh 2126”.

LADA VFTS

Po paskutinio greičio ruožo tapo aišku, kad šioje klasėje nugalėjo Dovilas Čiutelė ir Daivanas Pranciulis. Jų persvara prieš artimiausia varžovą daugiau nei įtikinanti – 4 min. 38.04 sek. Rusai Klim Baikov ir Andrey Kleshchev užėmė antrą vietą.

LADA VFTS

Nuo jų 2 min. 28.20 sek. atsiliko rusai Aleksandr Gavrilov ir Roman Akhmetgaliev ir pelnė trečią vietą.

Finišo liniją pasiekė vienas Lietuvos, vienas Latvijos ir vienas Estijos ekipažas. Kalbant apie estus, tai būtent šeštą vietą užėmė Alari Sillaste su „Moskvich AZLK 2140”.

LADA VFTS

Beje, „LADA VFTS“ įskaitos nugalėtojas Dovilas Čiutelė bendroje dar varžėsi ir bendroje „300 Lakes Rally” įskaitoje, kur užėmė 21-ą vietą. Jis nuo ralio nugalėtojo Janio Vorobjovs atsiliko 10 min. 29.22 sek. Tuo tarpu Lietuvos ralio čempionato bendroje įskaitoje jis užėmė puikią dešimtą vietą, nusileidęs šios klasės įskaitos nugalėtojui Ramūnui Čapkauskui aštuonias su puse minutės.